BĮ “Klaipėdos paplūdimiai”, vadovaudamasi 2015 m. liepos 2 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AD1-2002 “Dėl biudžetinės įstaigos “Klaipėdos paplūdimiai” nuostatų tvirtinimo” patvirtintais BĮ “Klaipėdos paplūdimiai” nuostatais, prižiūri ir tvarko Klaipėdos miesto paplūdimius, esančius Melnragės – Girulių ruože ir Smiltynėje, bei naujai įrengtą Melnragės parką.

Įstaigos darbų apimtis įtakoja sezoniškumas:

Žiemos laikotarpiu (spalio –gegužės mėn.) pagrindiniai darbai:  šiukšlių rinkimas visų paplūdimių teritorijose, taip pat ir Melnragės parke, pagrindinių takų ir priėjimų į paplūdimius valymas nuo sniego ar supustyto smėlio, rankiniu būdu ar pasitelkiant į pagalbą savaeigį motobloką ar traktorių, apžvalgos aikštelių priežiūra; Smiltynėje pagrindinių kelių, vedančių link Jūrų muziejaus – Delfinariumo, Jachtklubo ir centrinės gelbėjimo stoties valymas nuo sniego, periodiškas pėsčiųjų/dviračių takų, šaligatvių, aikštelių valymas nuo sniego ar šlavimas.

Vasaros laikotarpiu (birželio – rugsėjo mėn.) prie pagrindinių darbų – šiukšlių rinkimo, takų, šaligatvių, dviračių takų priežiūros, prisideda ir paplūdimių infrastruktūros priežiūros darbai: persirengimo kabinų priežiūra ir valymas, laikantis higienos normų reikalavimų, šiukšlių surinkimas ir išvežimas iš paplūdimių teritorijos ir kopų (darbai atliekami iki 9 val. ryto), dušinių, vandens fontanėlių, informacinių stendų nuolatinė prižiūra, siekiant  kokybiškų paslaugų užtikrinimo, taip pat atliekami nedidelės apimties rankinio šienavimo darbai, didesnių plotų nušienavimui Įstaiga samdo rangovus. Specialios technikos pagalba yra atliekami periodiniai paplūdimių smėlio valymo darbai.